A St. Louisban zajló 4. Sinquefield Kupa hatodik fordulójában az amerikai Wesley So legyőzte az éllovas bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovot, és átvette a vezetést. Megszerezte első győzelmét a francia Maxime Vachier-Lagrave, a címvédő örmény Levon Aronjan világossal kapott ki. Először nyert a kínai Ding Liren, az orosz Peter Szvidler harmadik vereségét szenvedte el. Esélyes állását remire rontotta holland Anish Giri az indiai exvilágbajnok Viswanathan Ananddal szemben. Az amerikai derbin Hikaru Nakamura és Fabiano Caruana is megosztozott a ponton.

sinqr1-13-lo

A viadal hatodik fordulójában három játszma is döntéssel fejeződött be, a tornán már csak az amerikai Wesley So, az indiai exvilágbajnok Viswanathan Anand és a még nyeretlen amerikai Fabiano Caruana őrzi veretlenségét. So az állovas bolgár exvilágbajnok Veszelin Topalovra mért vereséget. Topalov egyenlő esélyeket ígérő állásban nagyot hibázott, életben hagyta So c szabadgyalogját, ez eldöntötte a parti sorsát, So átvette a vezetést.

A játéknap rangadójának a címvédő örmény Levon Aronjan és a világranglistán második francia Maxime Vachier-Lagrave összecsapása ígérkezett, de meglepő módon a háromszoros olimpiai bajnok nagyon rossz napot fogott ki. Elhibázott gyalogáldozatáért nem kapott ellenértéket, Vachier-Lagrave némi bizonytalankodás után érvényesítette anyagi előnyét, megszerezte első győzelmét.

A kínai Ding Liren is első nyerésének örülhetett, Vlagyimir Kramnyik lemondása után az utolsó pillanatban meghívást kapott orosz Peter Szvidler harmadszor volt kénytelen kapitulálni. Az elhamarkodott b5 lépésével került hátrányba, majd taktikai csapást elnézve döntő anyagi hátrányba került.

A generációs párbajban a holland Anish Giri kecsegtető esélyt szalasztott el a torna doyenje, az exvilágbajnok Viswanathan Ananddal szemben. Anand taktikai lehetőséget kihagyva nehéz állásba keveredett, Giri egy fölösleges sakkal rontotta el nyerőesélyt kínáló pozícióját.

naka-fab

Az amerikai presztízsrangadó, Hikaru Nakamura és Fabiano Caruana küzdelme is pontosztozkodással zárult. Caruana kissé rosszabb végjátékot vállalt, pontos védekezéssel hatodik döntetlenét szerezte meg.

A 6. forduló eredményei:
Levon Aronjan (örmény, 2792) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2819) 0 – 1 (Angol megnyitás, 49)
Hikaru Nakamura (amerikai, 2791) – Fabiano Caruana (amerikai, 2807) döntetlen (Benoni védelem, 59)
Ding Liren (kínai, 2755) – Peter Szvidler (orosz, 2751) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 59)
Wesley So (amerikai, 2771) – Veszelin Topalov (bolgár, 2761) 1 – 0 (Angol megnyitás, 41)
Anish Giri (holland, 2769) – Viswanathan Anand (indiai, 2770) döntetlen (Semi-Tarrasch védelem, 41)